I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.

  • rosahaj
    link
    fedilink
    English
    arrow-up
    2
    ·
    3 hours ago

    So about 336 and 420 a week, respectively